niedziela, 20 listopada 2016

Gdzie ulokować oszczędności?

Gdzie i w jaki sposób ulokować swoje oszczędności, aby przynosiły one jak największe profity, a jednocześnie były bezpieczne i przynosiły pewny zysk? Takie pytania zadają sobie bez wątpienia osoby, którym udało się zgromadzić mniejszy lub większy kapitał, nie mający w danym momencie konkretnego przeznaczenia.


W ofertach różnego rodzaju banków i instytucji finansowych obok tych najbardziej tradycyjnych lokat można również znaleźć polisy lokacyjne. Niektóre z nich są znacznie lepiej oprocentowane od zwykłych lokat, a ponadto od potencjalnego zysku nie płaci się w tym przypadku podatku. Co jeszcze w takim razie odróżnia tego typu produkt bankowy od zwyczajnej lokaty? Warto się temu przyjrzeć z bliska.

Lokaty bankowe


Lokaty bankowe to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych obecnie i zarazem najbezpieczniejszych sposobów zdeponowania naszych pieniędzy na pewien ściśle określony czas. Bank lub inna instytucja finansowa, przyjmując w depozyt nasz odłożony kapitał na pewien okres zobowiązuje się tym samym po zakończeniu lokaty, do wypłacenia powierzonej kwoty wraz z odsetkami. To właśnie te wspomniane odsetki stanowią nasz zysk, od którego trzeba jeszcze odliczyć podatek dochodowy.

Polisy z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym

Produkty te znane również pod nazwą polisolokaty to inaczej lokaty opakowane w formę ubezpieczenia na życie. W przypadku tego produktu unikamy podatku  kapitałowego od zysku z depozytu. Po zakończeniu tradycyjnej lokaty bank nalicza odsetki, ale jednocześnie pomniejsza je o całkiem spory podatek, nazwany potocznie podatkiem Belki. Realny zysk ze standardowej lokaty jest w związku z tym niższy o ok. jedną piątą niż ten podany przez bank w tabeli oprocentowania. Polisy z UFK pozwalają uniknąć tej dodatkowej i dość często sporej opłaty na rzecz Skarbu Państwa.


1 komentarz:

  1. Jakiś czas temu wykazałam się naiwnością i dałam sie nabić w polisę. Dzięki szybkiej pomocy Kancelarii Invictus z Wrocławia, udało mi się odzyskać należności. Sprawa do łatwej nie należy, ale dzięki pomoc profesjonalistów, jest możliwa wygrana. Z Kancelarią najlepiej jest się skontaktować telefonicznie albo mailowo: 733 171 161 kontakt@kancelariainvictus.pl - jestem pewna, iż pomogą niejednej osobie :)

    OdpowiedzUsuń