sobota, 25 marca 2017

2018 ostatni rok MdM. Kto się załapie?Program rządowy, dzięki któremu młodzi ludzie mogliby nabyć swoje pierwsze mieszkanie, w najbliższym czasie osiągnie wymagany pułap finansowy i dlatego wszystkie zainteresowane nim osoby powinny przyspieszyć podejmowanie decyzji i wykonywanie czynności, prowadzących do skorzystania z tego programu.

Mieszkanie dla młodych a ustawowe założeniaWarto przypomnieć, że mieszkanie dla młodych, zgodnie z obowiązującą od 27 września 2013 rządową ustawą, jest to przewidywana pomoc państwa skierowana do młodych osób, które pragną nabyć swoje pierwsze mieszkanie. Wsparcie państwa polega w tym przypadku z jednej strony na dofinansowaniu wkładu własnego, z drugiej natomiast na spłaceniu części kredytu osobom i rodzinom kupującym mieszkanie lub dom jednorodzinny. Wymienione nieruchomości mogą być przeznaczone do użytku własnego, a więc do zaspokojenia swoich potrzeb lokalowych.

Mieszkanie dla młodych – komu dana będzie szansa skorzystania z rządowego programu?Pierwszym kryterium, które dana osoba lub rodzina musi spełnić, aby „załapać się” na mieszkanie dla młodych w 2018 roku, jest wiek. Ograniczenie wiekowe do trzydziestego piątego roku życia dotyczy przede wszystkim małżeństw i singli. W odniesieniu do małżeństw jest brany pod uwagę wiek młodszego z małżonków.

W świetle powyższych spostrzeżeń można założyć, że na mieszkanie dla młodych w 2018 mają szansę „załapać się” osoby, które nie ukończyły trzydziestego piątego roku życia, niezależnie od tego, czy są singlami, małżonkami lub pozostają w nieusankcjonowanym aktem prawnym, wolnym związku, który jest traktowany jak singiel.

Program mieszkanie dla młodych a liczba dzieci i stan posiadaniaPonadto o mieszkanie dla młodych w 2018 roku mogą ubiegać się osoby i rodziny, posiadające troje i więcej dzieci, jeżeli nawet przekroczyły trzydziesty piąty rok życia, ponieważ w tym przypadku nie obowiązuje kryterium wiekowe.

Wszystkie podmioty muszą spełniać drugie kryterium wymagane przez program mieszkanie dla młodych dotyczące stanu posiadania. Określa ono, że żadna z osób lub rodzin nie była i nie jest właścicielem ani domu jednorodzinnego, ani mieszkania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz